مرداد, ۱۳۹۵ | دانلود موزیک ویدئو،فیلم و آهنگ


تبلیغات


تزریق نیروی رسمی به مراکز پیش دبستانی‌/آغاز سنجش پیش‌دبستانی‌ها از ۱۵ مرداد

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری ایسنا


مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش‌ و پرورش از تحقق تخصیص ردیف اعتباری ویژه به مراکز پیش‌دبستانی از سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: این اعتبار صرف توسعه مراکز پیش‌دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه خواهد شد.

 

رخساره فضلی ، درباره آخرین وضعیت بودجه توسعه پیش دبستانی‌ها اظهار کرد: از سال گذشته پیگیر تخصیص ردیف اعتباری ویژه برای توسعه پیش دبستانی‌ها بخصوص مناطق محروم و دوزبانه بودیم.

 

وی افزود: اکنون تخصیص این ردیف اعتباری ویژه برای نخستین بار محقق شده است و 50 میلیارد تومان به منظور توسعه مراکز پیش دبستانی در مناطق محروم روستایی و عشایری و نیز مراکز پیش‌دبستانی دوزبانه صرف خواهد شد.

 

فضلی با بیان اینکه کیفی‌سازی خدمات و توانمندسازی نیروی انسانی را از این رهگذر دنبال خواهیم کرد عنوان کرد: هرچند این اعتبار تکافوی نیاز همه مراکز پیش دبستانی را در کشور نخواهد کرد اما سعی می‌کنیم با تمرکز ویژه بر مناطق محروم پیش دبستانی‌ها را تقویت کنیم.

 

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه در راستای کیفی بخشی نیروی انسانی از وجود نیروهای رسمی در پیش دبستانی‌ها بهره مند خواهیم شد افزود: آموزش‌وپرورش در تلاش است بیش از 100 نیروی رسمی برای مهد کودک‌های  مناطق محروم در سال جاری تخصیص دهد.

 

فضلی با بیان اینکه امسال طرح سنجش نوآموزان نیز یک سال زودتر آغاز می‌شود و پیش بینی می کنیم نیمی از کودکان ما در دوره پیش دبستانی نیز تحت غربالگری قرار بگیرند گفت: سنجش پیش دبستانی‌ها از 15 مرداد ماه شروع می‌شود و نوآموزانی که امسال این سنجش را انجام دهند سال آینده نیازی به انجام مجدد آن پیش از ورود به دبستان ندارند و ما مداخلات خود را برای نوآموزان دچار مشکل از همین امسال در دستور کار قرار می‌دهیم.


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده تزریق نیروی رسمی به مراکز پیش دبستانی‌/آغاز سنجش پیش‌دبستانی‌ها از ۱۵ مرداد . . .

 

برچسب ها :

وام‌دهی صندوق ذخیره فرهنگیان به ۴٠ هزار فرهنگی در سال

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان


سید شهاب الدین غندالی مدیر عامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ؛ در خصوص وام فرهنگیان اظهار داشت: وام به بازنشسته‌های فرهنگی با استمرار عضویت در صندوق ذخیره تعلق می گیرد که روال آن مبلغی معادل سهم الشرکه، وامی بدون بهره با کارمزد ۲ درصد را دریافت می کنند این افراد با پنج سال عضویت در این صندوق همانند سایر اعضا از سرمایه گذاری و خدمات مؤسسه بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان این که وام دهی به فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق از ابتدای مهر ماه ٩۴ آغاز شده، بیان کرد: هر ماه به طور میانگین بالغ بر چهار هزار نفر و در سال ، معادل ۴٠ هزار نفر وام به میزان سهم الشرکه خود دریافت می کنند که این میزان پاسخگوی اکثریت تقاضاهای افراد است.

وی در خصوص برنامه های مختلف سودآور صندوق اذعان کرد: سرمایه گذاری‌های صندوق در ١٢ کارخانه پتروشیمی بوده که چشم انداز ارتقاء سودآوری حداقل تا سه سال آینده را دارد.

غندالی با بیان اینکه برخی از پروژه‌ها طی هشت ماه اخیر به بهره برداری رسیدند؛ گفت: بالغ بر پنج هزار میلیارد اعتبار برای پروژه های سودآور صندوق در نظر گرفته شده که تاکنون هزار میلیارد تومان از آن مبلغ مورد استفاده قرار گرفته است.


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده وام‌دهی صندوق ذخیره فرهنگیان به ۴٠ هزار فرهنگی در سال . . .

 

برچسب ها :

اعلام جزئیات جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری دانشجو


فرشید سیاری ؛مدیرکل اداره تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پوشش بیمه تکمیلی یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از فرهنگیان کشور خبر داد و درباره سقف تعهدات به بیماران صعب العلاج و خاص گفت: صدرصد هزینه‌های دارو و درمان بیماران خاص و صعب العلاج توسط آموزش و پرورش پرداخت می‌شود و همچنین با عقد قرارداد با بیمارستان رویان تمامی هزینه نازایی افراد تحت پوشش پرداخت خواهد شد.

 

فرشید سیاری درباره آغاز فعالیت بیمه تکمیلی درمان معلمان گفت: «بیمه تکمیلی معلمان برای نخستین بار از اردیبهشت ماه سال ۸۹ براساس درخواست وزیرآموزش و پرورش دولت دهم آغاز شد. در آن زمان ۱۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای آن در نظر گرفته شد که نیمی از آن را معلمان می‌پرداختند و نیمی دیگر از محل اعتبارات رفاهی وزارت آموزش و پرورش در وجه معلمان پرداخت می‌شد. در ابتدا این قرارداد تعهداتی را شامل می‌شد که بیشترین نیاز فرهنگیان را برطرف می‌کرد و البته پرداخت آن هزینه‌ها هم در توان همکاران ما نبود؛ هزینه‌هایی مثل ویزیت دکتر، دندانپزشکی تا سقف ۲۰۰ هزارتومان، عینک و هزینه‌های پاراکلینیکی با رعایت فرانشیز و تعرفه‌های مصوب پرداخت می‌شد که بخش قابل توجهی از نیازهای درمانی معلمان را پوشش می‌داد.»

 

وی افزود: «از همان ابتدا هم نارضایتی و شکایت و اعتراض به برخی خدمات ارائه شده از سوی شرکت بیمه ایران که با ما قرارداد داشت به گوش می‌رسید. شرکت بیمه ایران شرکت دولتی است که شعب و نمایندگی فراوانی در سطح کشور دارد. ما با این شرکت همکاری خوبی داشتیم و قرارداد را سال به سال تمدید کردیم تا تیرماه سال ۹۱ با تشدید تحریم‌ها و کمبود اعتبار مواجه شدیم.»

 

سیاری با اشاره به پرداخت حق بیمه معلمان تأکید کرد: «یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفرتحت پوشش بیمه فرهنگیان قرار دارند. در سال گذشته برای آنکه خدمات بیمه‌ای فرهنگیان ادامه داشته باشد و این خدمات برای فرهنگیان از بین نرود توافقی شفاهی بین دو مسئول وزارت آموزش و پرورش سابق و بیمه ایرانیان انجام گرفت که وزارت آموزش و پرورش بدهکار بیمه شود و خودمان مستقیم با بیمه در ارتباط باشیم.

 

سال ۹۳ که می‌خواستیم قرارداد جدید را با بیمه امضا کنیم آنها قرارداد جدید را امضا نکردند، بدنه بیمه ایران در سال ۹۲ تغییر کرد و مدیران جدید هم بر این باور بودند که باید وزارت آموزش و پرورش بدهی خود را به بیمه بپردازد تا آنها بتوانند قرارداد جدید ببندند. آن سال به دلیل تحریم‌ها و کمبود بودجه نتوانستیم قرارداد جدید را با بیمه ایران منعقد کنیم و همچنین بدهی بسیار سنگینی هم باید پرداخت می‌کردیم. علاوه بر آن دیگر کار را با ما ادامه ندادند.»

 

وی با اشاره به حذف خدمات دندانپزشکی گفت: همکاران ما معترض بودند که خدمات دندانپزشکی ۲۰۰ هزار تومان است که به مدت ۳ سال هم این مبلغ ثابت بود.

 

همکاران می‌گفتند این ۲۰۰ هزار تومان بسیار کم است و حق هم داشتند برای همین ما این حق بیمه را حذف کردیم و در عوض نسبت به توسعه مراکز دندانپزشکی درمانگاه‌های فرهنگیان و بخش‌های مجهز دندانپزشکی در سراسر کشور اقدام کردیم که حالا با تعرفه‌های مصوب این درمانگاه‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد همکاران فرهنگی تخفیف می‌دهند و تا حدود قابل توجهی خلأ دندانپزشکی را هم برطرف کرده‌اند.

 

مدیرکل اداره تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه بیش از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده پزشکی فرهنگیان، رسیدگی و پرداخت خسارت شد اظهار کرد: بر اساس مدارکی که داریم به طور متوسط روزانه بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خسارت به حساب بیمه شدگان واریز می‌شود.

 

حدود ۲۰۰ نفر از بیمه شدگان ما خسارتی بالای ۵۰ میلیون تومان داشتند. در مجموع ۴۳۶ میلیارد تومان جمع کل هزینه‌های واریزی به حساب بیمه شدگان و مراکز طرف قرارداد بوده است که ۵۸ درصد آن هزینه‌های سرپایی و ۴۲ درصد هزینه بستری بود.

 

رئیس اداره بیمه و درمان اداره کل تعاون و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش نیز در این باره گفت: در هیچ ارگانی هزینه بیمار خاص و سرطانی صفر تا صد پرداخت نمی‌شود. افراد بیمار و خانواده بیماران خاص، ریالی برای هزینه درمان پرداخت نمی‌کنند.

 

همکار فرهنگی داریم که بیش از ۶۰۰ میلیون تومان هزینه درمانش بوده که ما آن را پرداخت کردیم. دنبال این هستیم تا هزینه دارو‌های خارجی را برای همکاران فرهنگی که بیماری خاصی دارند پرداخت کنیم.

 

البته امسال همه هزینه‌های بیماران خاص پرداخت می‌شود. از طرف دیگر با بیمارستان‌های خاص و ویژه خوب در تهران و شهر‌های بزرگ قرارداد بستیم، همکاران ما بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای درمان خود را انجام می‌دهند


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده اعلام جزئیات جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان . . .

 

برچسب ها :

۵هزار نفر براساس ماده ۲۸ از طریق آزمون با رعایت ضوابط به استخدام آموزش و پرورش در می آیند

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری پانا


معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ۱۳ هزار نفر در مقطع ابتدایی و ۹ هزار نفر درمقطع متوسطه از فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان جذب می شوند و ۵ هزار نفر هم براساس ماده ۲۸ از طریق آزمون با رعایت ضوابط به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.

علی زرافشان در جلسه شورای پروژه مهر آموزش و پرورش استان گیلان، با بیان این که امسال اولین دوره دانشجویان دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شوند، اظهار کرد: بر این اساس امسال ۱۳ هزار نفر در مقطع ابتدایی و ۹ هزار نفر درمقطع متوسطه از فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان جذب می شوند و ۵ هزار نفر هم براساس ماده ۲۸ از طریق آزمون با رعایت ضوابط به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت های شورای پروژه مهر در استان ها تصریح کرد: پروژه مهر می تواند با طراحی سازوکارهایی آموزش و پرورش را از انزوا خارج کند و با این نگاه وجود شورای آموزش و پرورش می تواند تحول ساز باشد.

زرافشان افزود: در اجرای پروژه مهر باید موارد مهمی چون استقرار پایه دهم، توسعه پیش دبستانی و اجرای دستورالعمل جدید انتصاب مدیران مدارس باید در اولویت اجرا قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم توزیع منظم کتاب های درسی خاطرنشان کرد: امسال ثبت نام الکترونیکی کتاب ، خرید آن را برای خانواده ها آسان شده و همه کتاب های درسی به غیر از پایه دهم در انبارها آماده توزیع از ۱۵ شهریور است.

معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با اشاره به ثبت نام بیش از ۵/۵ میلیون نفر در سامانه سناد افزود: باید با ساماندهی نیروی انسانی و مشخص شدن تعداد کلاس ها ، سال تحصیلی را با برنامه ریزی دقیق آغاز کنیم.

وی با اشاره به تغییر بافت جمعیتی دانش آموزان، بر لزوم مجتمع سازی مدارس و ایجاد امکانات ورزشی و هنری و استفاده بهینه از آن تأکید کرد.

زرافشان، هدایت تحصیلی را یکی از مهمترین برنامه های امسال عنوان کرد و افزود: هدایت تحصیلی یک پروژه ملی است و باید توزیع متوازنی در رشته های تحصیلی انجام گیرد و علایق دانش آموزان و خانواده ها به طور اصولی هدایت شود.


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده ۵هزار نفر براساس ماده ۲۸ از طریق آزمون با رعایت ضوابط به استخدام آموزش و پرورش در می آیند . . .

 

برچسب ها :عملکرد هیئت مذهبی حضرت فاطمه زهرا(س)کد۴۹

تاریخ 3/4/1395 مراسم یادواره شهدای منطقه سنگده و درزیکلا توسط پایگاه مقاومت وهیئت امنا و  

خانواده های شهدا با همکاری کانون مساجد و هیئت مذهبی حضرت فاطمه زهرا(س) و هیئت باب الحوائج 

در مسجد چهارده معصوم (ع) برگزار شد. 

تاریخ 29/4/1395 جلسه آموزش خانواده برگزار شد 

بمناسبت هفته حجاب مسابقه مقاله نویسی برگزار شد 

 

==>> مشاهده عملکرد هیئت مذهبی حضرت فاطمه زهرا(س)کد۴۹ . . .

 

برچسب ها :

طرح بازنشستگی۴۵ هزار فرهنگی کلید خورد

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری فارس از ساری

 

علی زرافشان پیش از ظهر دیروز در گردهمایی توجیهی آموزشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و استقرار پایه دهم که با حضور مدیران آموزش متوسطه مازندران در پلاژ آموزشی رفاهی آموزش و پرورش این استان برگزار شد، با اشاره به مفهوم حیات طیبه در سند تحول، اظهار کرد: براساس این سند، هر یادگیرندهای در هر لحظه‌ای و هر موقعیتی که قرار دارد، باید حرکت خود را بهخوبی ارزیابی کند تا به سمت موقعیت جدیدی برود و بهنوعی در «شدن» باشد.

وی افزود: در نگاه تعلیم و تربیت، یادگیری معنا پیدا کرده و یادگیرنده فاعل یادگیری است، لذا نظام آموزش و پرورش را باید به‌طوری داشته باشیم که در آن، یادگیرنده موقعیت جدیدی در مسیر کمال پیدا کند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دانشآموز باید بهگونهای تربیت شود که رابطه خود را با خدا، طبیعت، خلقت و خلق تنظیم کند، خاطرنشان کرد: آن‌چیزی که سبب سامانیافتگی انسان و حیات پاک و طیب او میشود، این است که روابط او با موارد یادشده به‌درستی انجام شود.

* زندگی مجازی در حال تبدیل به زندگی طبیعی است

وی با اشاره به شاخصه‌های دانش، مهارت و نگرش گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، این مجموعه از دستگاهی که در خدمت زندگی نباشد به سمت خدمت به زندگی افراد تغییر کرده است، یعنی یادگیری باید در خدمت انسان باشد.

زرافشان با اشاره به گسترش فضای مجازی و شکافی که بین خانواده و فرزندان ایجاد شده است، افزود: در حوزه آموزش و پرورش، اخباری را مبنی بر خودکشی یا اقدام به خودکشی داریم که تعداد آنها نسبت به سال گذشته افزایش یافته و از آسیب‌های تربیتی است.

وی ادامه داد: اگر صداقت، وفای بهعهد، امانتداری و شجاعت در دوران دانشآموزی مورد توجه قرار نگیرد، شاهد پدیدههایی چون طلاق و اعتیاد در دوران جوانی و بزرگسالی هستیم، لذا از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش آن بخشی که بهعنوان روح سند تحول مورد توجه قرار گرفته، بیشتر مورد توجه است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دامنه واقعیت مجازی در حال گسترده شدن است، اظهار کرد: زندگی مجازی در حال تبدیل به زندگی طبیعی است، اکنون بازی‌های جدید این امکان را به‌وجود آوردهاند که کودک یا نوجوان یک هم‌بازی در جای دیگر دنیا پیدا میکند و در ادامه بازی‌ها را به دنیای واقعی میآورند.

وی ادامه داد: در بحث پروژه مهر، اجتماعی شدن آموزش و پرورش و تحقق رویکرد مشارکتی مد نظر است که وزیر آموزش و پرورش آن را مطرح کرده و رهبر معظم انقلاب نیز آموزش و پرورش را دستگاهی کنار سایر دستگاهها ندانسته، بلکه آن را فرادستگاهی توصیف کرده که دستگاه‌های دیگر باید به دنبال تحقق اهداف آن باشند.

زرافشان در زمینه استقرار پایه دهم با بیان اینکه شاخهها، رشتهها و جدول درسی آن تهیه و به تصویب رسیده است، تصریح کرد: درس‌های جدیدی در این کتابها گنجانده شده که براساس سند تحول بنیادین است و از مدیران خواسته شده تا حساسیت بیشتری به این جنس از درس‌ها که بیش از همه باید به یادگیرنده پرداخته شود، توجه کنند.

وی گفت: ۴۵ هزار بازنشسته فرهنگی را برای سال‌جاری برآورد کردیم که ۳۵ هزار نفر مربوط به همین سال و ۱۰ هزار نفر نیز مربوط به سال گذشته هستند که باید بازنشسته می‌شدند، اما خدمت آنها یک‌سال تمدید شد.

* لزوم افزایش فضاهای فنی‌وحرفهای و کاردانش در کشور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در ساختار قبلی آموزش و پرورش، ۳٫۵ میلیون دانش‌آموز در متوسطه داشتیم که ۲٫۸ میلیون نفر آنها در پایه نظری و بقیه در فنی و حرفهای و کاردانش بودند، افزود: اکنون ۷۰۰ هزار دانشآموز فنی و مهارتی به ۱٫۱ میلیون و دانشآموزان نظری به ۱٫۸ تا ۱٫۹ میلیون نفر کاهش پیدا می‌کند که این یکمیلیون کاهش در نظری، مربوط به پایه نهم هستند که از جمعیت متوسطه دوم کم شده و در همه عوامل آموزشی نیز تأثیر میگذارد.

وی اظهار کرد: اکنون نیاز به ایجاد فضاهای جدید نظری نداریم و باید فضاهای فنی‌وحرفهای و کاردانش افزایش یابد.

زرافشان با بیان اینکه در دروس عمومی نگرانی نداریم، افزود: در بحث دروس تخصصی فنی، به میزان ۵۰ درصد نیاز به هنرآموز و استادکار داریم و سه سال فرصت داریم که این برنامهریزیها را فراهم کنیم.

وی با اعلام اینکه امسال با یک تنوع آموزشی مواجه هستیم و ۶ الی هفت عنوان درس جدید آموزش داده میشود، تصریح کرد: در شاخه نظری چهار رشته و در شاخه نظری ۴۱ رشته، در کار و دانش ۱۵۰ رشته داریم و همه معلمان با این تنوع باید آموزش ببینند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در آموزش متوسطه در پایان با اشاره به ضرورت هدایت تحصیلی، گفت: نمرات دانش‌آموزان و نرخ گذر دانش‌آموزان در دوره اول متوسطه بالا بود، به گونه‌ای که میانگین نمرات، بهجز در دو درس ریاضی و علوم با میانگین کل ۱۵٫۵ در علوم و حدود ۱۴ در ریاضی، در باقیمانده دروس بالا بوده است و باید برای همه این‌ها فکری می‌کردیم، لذا با بررسیهای انجامگرفته، نحوه ثبتنام و هدایت آنها به سراسر ادارات تابعه در کشور ابلاغ شد که در ابتدا با مشکلاتی مواجه بودیم اما با مدیریت مدیران و مشاوران، از این مرحله گذر کردیم.

وی افزود: مطابق تبصره 4 ماده 5 ، تاثیر سوابق تحصیلی سالانه به صورت تدریجی و صعودی است و پس از پنج سال حداقل 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: آموزش و پرورش موظف است سوابق تحصیلی داوطلبان شرکت در آزمون سراسری را که شامل نمرات تعدادی از دروس متوسطه و پیش دانشگاهی است  که امتحانات آنها به صورت نهایی وسراسری  مطابق مصوبات شورای عالی آموزش وپرورش برگزار می شود را به سازمان سنجش ارسال کند.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش،  عمادی خاطرنشان کرد: براساس نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سال 1395 در دوره متوسطه 25 درصد و در دوره پیش دانشگاهی 5 درصد  باتأثیر مثبت تعیین شده است.

 


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده طرح بازنشستگی۴۵ هزار فرهنگی کلید خورد . . .

 

برچسب ها :

۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو درکشور تا سال ۱۴۰۰ بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری ایسنا


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه به استناد ماده 10 قانون اعمال سوابق تحصیلی از سال تحصیلی 94-93 در آزمون سراسری به میزان 25 در صد اجرا شده است، گفت: مطابق تبصره 4 ماده 5، تأثیر سوابق تحصیلی سالانه به صورت تدریجی و صعودی است و پس از پنج سال حداقل 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود.

عبدالرسول عمادی درخصوص نحوه پذیرش دانشجو در مراکز و مؤسسات آموزش عالی، اظهار  کرد: باعنایت ماده 3 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مصوب شهریور ماه سال 1392 مجلس شورای اسلامی ، تعیین میزان و نحوه اعمال سوابق تحصیلی در سنجش و پذیرش دانشجو جزء وظایف شورای سنجش و پذیرش دانشجو می باشد و به استناد ماده 10 قانون اعمال سوابق تحصیلی از سال تحصیلی 94-1393 در آزمون سراسری به میزان 25درصد اجرا شده است.

 

وی افزود: مطابق تبصره 4 ماده 5 ، تاثیر سوابق تحصیلی سالانه به صورت تدریجی و صعودی است و پس از پنج سال حداقل 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود.

 

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش تصریح کرد: آموزش و پرورش موظف است سوابق تحصیلی داوطلبان شرکت در آزمون سراسری را که شامل نمرات تعدادی از دروس متوسطه و پیش دانشگاهی است  که امتحانات آنها به صورت نهایی وسراسری  مطابق مصوبات شورای عالی آموزش وپرورش برگزار می شود را به سازمان سنجش ارسال کند.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش،  عمادی خاطرنشان کرد: براساس نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سال 1395 در دوره متوسطه 25 درصد و در دوره پیش دانشگاهی 5 درصد  باتأثیر مثبت تعیین شده است.

 


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو درکشور تا سال ۱۴۰۰ بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود . . .

 

برچسب ها :

هیچ‌کدام از معاونان آموزش‌وپرورش در مقایسه با دولت قبل، حقوق ۱۰ میلیونی ندارند

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری ایسنا


سید محمد بطحایی با اشاره به برخی شایعات در مورد پرداختی معاونان این وزارتخانه گفت: هیچ‌کدام از معاونان وزیر آموزش‌وپرورش در مقایسه با افراد مشابه خود در دولت قبل به نحوی که از سوی معاون سابق این وزارتخانه عنوان شده است، فیش ۱۰ میلیونی ندارند.

وی با اشاره به این‌که فیش‌های نجومی قابل تسری به همه مدیران نیست، بیان کرد: فیش‌های حقوقی که در یک تا دو ماهه اخیر مطرح‌شده گاه ناجوانمردانه مورد سوءاستفاده اغراض سیاسی قرار می‌گیرد چنانکه بیان‌ شده بود در آموزش‌وپرورش نیز ‌چنین مواردی وجود دارد و معاونان وزیر ۱۰ میلیون دریافت می‌کنند در واقع هیچ‌یک از معاونان وزیر (به غیر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها) حقوق ۱۰ میلیونی ندارند و بالاترین حقوق آنها کمتر از پنج میلیون در سال جاری است.

 

بطحایی ادامه داد: این‌که گفته بودند در دولت قبل دریافتی معاونان دو و نیم میلیون بوده و اکنون به ۱۰ میلیون رسیده و چهار برابر شده است، کذب است.

 

وی متذکر شد: قبول داریم که تبعیض در آموزش‌وپرورش بحث درستی است و تمام کسانی که در آموزش‌وپرورش حضور دارند تفاوت با دستگاه‌های دیگر را حس می‌کنند و این رویه درست نیست و دولت وظیفه دارد تفاوت بین بخش‌های مختلف را کاهش دهد و این‌گونه نباشد که معلم در آموزش‌وپرورش با همه اهمیتی که کار او دارد کسری از یک دوازدهم و یک‌بیستم کارکنان مشابه خود در ادارات دیگر را دریافت کند.

 

بطحایی ابراز داشت: تفاوت در مورد مزایایی است که خارج از حکم درج می‌شود و من به‌عنوان معاون مالی و اداری وزارتخانه در جلسات مختلف طرح کردم چرا باید معلمی که در روستا است با هزینه خود ایاب و ذهاب کند در حالی که بسیاری از دستگاه‌ها یا هزینه را پرداخت می‌کنند یا وسیله را در اختیار قرار می‌دهند.

 

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی، معاون وزیر آموزش‌وپرورش بیان کرد: دولت یازدهم به دنبال کاهش این فاصله است اما به صفر رساندن آن در زمان کوتاه ممکن نیست و در حال کاهش تدریجی این مصادیق هستیم و امید داریم کاهش فاصله‌ها با سرعت بیشتر انجام شود تا این کدورتی که در ذهن و جان معلمان وجود دارد رفع شود.


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده هیچ‌کدام از معاونان آموزش‌وپرورش در مقایسه با دولت قبل، حقوق ۱۰ میلیونی ندارند . . .

 

برچسب ها :


محصولات


الزام اجرایی شدن رتبه‌بندی فرهنگیان بر مبنای سند تحول

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان


مهدی نوید‌ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش ؛ در خصوص وضعیت رتبه‌بندی معلمان و تعیین وضعیت فاز‌بندی این طرح گفت: از زمانی که طرح رتبه‌بندی مطرح شد قرار بر این بود که در سه فاز طی سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در سال ۹۴ طرح رتبه‌بندی بر اساس هدف تعیین شده اجرا شد، اظهار کرد: تصمیم بر این است که در سال ۹۵ بخش دیگری از این طرح بر اساس برنامه‌ای از پیش تعیین شده در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی شود.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: یکی از مهمترین اهدافی که برای تحقق آن تلاش می‌کنیم طراحی و اجرای طرح رتبه‌بندی مبتنی بر سند تحول بنیادین است در واقع طبق ضوابط و قانون خدمات کشوری پرداخت انجام نشود.

 

نوید ادهم با اشاره به اینکه پرداخت حقوق معلمان در سال ۹۴ بر اساس فاز اول انجام شده گفت: در سال‌های بعد این طرح به طور کامل و جامع‌تری برای معلمان اجرایی می‌شود.

وی اظهار کرد: در سال ۹۶ رتبه‌بندی معلمان به صورت کامل اجرا شد و تفاوت مدرک تحصیلی و سنوات کاری معلمان در میزان دریافتی آنان تأثیرگذار است.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش بیان کرد: میزان افزایش حقوق معلمان بر مبنای طرح رتبه‌بندی در سال ۹۶ هنوز مشخص نیست اما به طور قطع تمامی عوامل نظیر سنوات، میزان آگاهی، مدرک تحصیلی، نوع منطقه محل خدمت در طرح برای معلمان در نظر گرفته می‌شود.


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده الزام اجرایی شدن رتبه‌بندی فرهنگیان بر مبنای سند تحول . . .

 

برچسب ها :

پذیرش ۲۰ هزار دانشجوی جدید در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش  معلم کده  به نقل از خبرگزاری صداوسیما


۲۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان کشور در سال تحصیلی جدید جذب می شوند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور امروز در حاشیه برگزاری کنفرانس ملی زبان انگلیسی در ساری گفت: در صورت توافق بین وزارت آموزش و پرورش با سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور ، ۲۰ هزار دانشجو ی در دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید جذب خواهند شد.

محمود مهرمحمدی گفت: از این تعداد ۱۰ هزار دانشجو از طریق آزمون سراسری دانشگاهها و مراکز آموزش عالی جذب می شوند و بقیه هم از بین دانش آموختگان در رشته های مختلف در دانشگاه های دیگر که دوره یک ساله مهارت آموزی را گذراندند ، انتخاب می شوند.

وی درباره جذب دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در آموزش وپرورش گفت: دانشجویان ورودی سال ۹۱ این دانشگاه با گذراندن ترم تابستانی ، مهر امسال در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می گیرند.


خبرگزاری فرهنگیان

 

==>> مشاهده پذیرش ۲۰ هزار دانشجوی جدید در دانشگاه فرهنگیان . . .

 

برچسب ها :


محصولاتصفحه 1 از 712345...قبلی »