طرح اصلح دانشگاه فرهنگیان چیست؟ | دانلود موزیک ویدئو،فیلم و آهنگ


تبلیغات


طرح اصلح دانشگاه فرهنگیان چیست؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش  معلم کده به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان ؛


طرح ارزیابی صلاحیت های حرفه ای معلمان اصلح در مورخه 18/6/94 در گروه هماهنگی تربیت معلم به ریاست وزیر محترم آموزش و پرورش به تصویب رسید. درباره جزئیات این طرح موارد زیر برای اطلاع دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان اعلام می شود:

بر اساس راهکار 4- 11 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بند یک ماده دو اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ، این دانشگاه مکلف به تامین نیروی انسانی با کیفیت برتر برای وزارت آموزش و پرورش است، عمل به این تکلیف سنگین ایجاب می نماید دانشگاه فرهنگیان نیروهایی را به وزارت آموزش و پرورش تحویل نماید که دارای صلاحیت حرفه ای معلمی احراز شده باشند، به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان اجرای برنامه مدیریت کیفیت را به صورت تمام عیار و همه جانبه در دستور کار خود قرار داده است. هر چند دانشجو معلم در دوره تحصیل یکصد و پنجاه واحد درسی را پشت سر می گذارد اما احراز صلاحیت حرفه ای معلمی نیازمند شواهد تکمیلی است تا نشان دهد دانش آموخته به نوعی از درجه اجتهاد برای معلمی رسیده است. به عبارت دیگر دریافت گواهی دانش آموختگی دانشگاه پیش نیازی است که با دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای کامل می شود.

از منظر بین المللی کشورهای هندوستان، فیلیپین، آلمان، ژاپن در زمره کشورهایی هستند که به نوعی اجرای طرح

صلاحیت های حرفه ای معلمان را در دستور کار دارند. تجربه تعیین صلاحیت حرفه ای در ایران نیز هم اکنون بر اساس ضوابط و مقررات در اشکال دیگری با عنوان "نظام" به اجرا در می آید مانند: نظام مهندسی که به صلاحیت مهندسان می پردازد یا نظام پزشکی و یا نظام روانشناسی و مشاوره.

در ارتباط با زمان اجرای طرح ارزیابی صلاحیت حرفه ای معلمان باید گفت کارگروه منتخب کمیته گروه هماهنگی تربیت معلم بر اساس دستور وزیر محترم آموزش و پرورش موظف شده ظرف یک هفته مؤلفه های ارزیابی، نصاب قبولی در هر یک از مولفه ها، زمان و نحوه اجرای طرح بویژه برای نخستین دوره از دانش آموختگان در مهر ماه 95 دانشگاه را تعیین و اعلام نماید. هر کدام از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان که در آزمون ارزیابی حرفه ای معلمان (اصلح) پذیرفته نشوند ضمن دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای موقت مجاز خواهند بود حداکثر در طول سه سال هر سال یک نوبت در این ارزیابی شرکت نمایند.

لذا اشتغال به شغل معلمی منوط به پذیرفته شدن در آزمون یاد شده خواهد بود. مؤلفه های پیشنهادی ارزیابی صلاحیت حرفه ای از سوی دانشگاه فرهنگیان عبارتند از: آزمون عملکردی، آزمون کتبی، پوشه کار حرفه ای و معدل دانشجویان در طول تحصیل.


معلم کده

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.