لزوم اختصاص یک واحد آموزشی به ازای هر 200 واحد مسکونی/پاکسازی بوفه های مدارس | دانلود موزیک ویدئو،فیلم و آهنگ


تبلیغات


لزوم اختصاص یک واحد آموزشی به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی/پاکسازی بوفه های مدارس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش  معلم کده به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ؛


ثقفی ؛سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه به دانش آموزان اجازه تحصیل در مدارس پرخطر داده نمی شود،از هماهنگی آموزش و پرورش با شهرداری و شورای شهر درجهت رفع نگرانی و کمبود فضای آموزشی در منطقه 22 شهرداری تهران خبر داد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: قانونی برای ساخت مدارس در بین مناطق مسکونی وجود دارد و مثلا باید به ازای هر 200 واحد مسکونی یک واحد آموزشی باشد و این قانون ساخت و ساز شهرداری است که به ازای تعداد مشخصی از واحدهای مسکونی یک فضایی را به فضای آموزشی اختصاص دهد.در ادامه...ثقفی ؛درخصوص پاکسازی بوفه های مدارس گفت: بحث سلامت دانش آموزان یک اولویت درآموزش و پرورش است بنابراین در قسمت بوفه های مدارس فروش برخی اقلام را ممنوع کردیم. علاوه بر این ممنوعیت بازرسی های مختلف از مدارس را انجام دادیم که مدارس با فروش اقلام ممنوعه مرتکب تخلف نشوند.

 

ثقفی با بیان اینکه مبنا این است که به هیچ عنوان بوفه ها نباید تخلفی از جهت فروش اقلام ممنوعه به دانش آموزان را داشته باشند ، بیان کرد: از نظر ما 100 درصد بوفه ها پاکسازی شده اند و اقلام ممنوعه را نفروخته اند اما اگر جایی همچنان تخلفی مشاهده و یا گزارش شود حتما پیگیری می شود و برخورد می کنیم در واقع همچنان در سال 95 بازرسی و نظارت بر بوفه ها به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و جلوگیری از تخلف وجود دارد.

 

وی بااشاره به بحث اجاره دادن بوفه ها در مدارس بیان کرد: بحث اجاره دادن بوفه های مدارس قوانین خاص خود را دارد یعنی مدارس این امکان را داشتند که بوفه را در اختیار افرادی قرار دهند که هزینه را به بعنوان هزینه خدماتی به مدارس ارائه دهند.

 

وی با بیان اینکه در بخش مدیریت بوفه ها در سال 94 اتفاقی رخ داد که با سال های قبل متفاوت بود، اظهار داشت: در بخش مدیریت بوفه ها (به لحاظ گردش کار و اقلامی که به فروش می رسانند) از سازمان دانش آموزی کمک گرفتیم که حضور مستمر داشته باشند و در نحوه گردش کار بوفه ها کمک کنند. هرچند نمی توان انکار کرد که متاسفانه تخلفاتی وجود داشته اما تا جایی که توانسته ایم و امکانات و نیروهایمان اجازه داده است تخلفات بوفه ها را کنترل کرده  و برخورد نموده ایم.

 

ثقفی درپایان افزود: بنابراین به صورت کلی اجاره بوفه مدارس باید تحت یکسری قوانین و ضوابط خاصی باشد و در این صورت اشکالی ندارد.


معلم کده

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.