با تدبیر دولت یازدهم، پای انگلیس حسابی به ایران باز شد؛ ولیعهد انگلستان هم به تهران می آید | دانلود موزیک ویدئو،فیلم و آهنگ


تبلیغات


با تدبیر دولت یازدهم، پای انگلیس حسابی به ایران باز شد؛ ولیعهد انگلستان هم به تهران می آید

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

سفر احتمالی او به ایران، اولین دیدار رسمی یک عضو خاندان سلطنتی بریتانیا از ایران در چهار دهه گذشته خواهد بود. آخرین بار ملکه مادر در سال 1975، چهار سال قبل از انقلاب اسلامی، به ایران سفر کرده بود. ساندی تایمز به نقل از یک منبع در دربار بریتانیا از تمایل شدید چارلز به انجام این سفر خبر داده و گفته که او امیدوار است با استفاده از نقشش به عنوان یک دیپلمات بتواند ایران و بریتانیا را به گفت‌وگو و روابط بیشتر ترغیب کند.
گروه بین الملل - رجانیوز: یک نشریه انگلیسی نوشت ولیعهد این کشور قصد دارد در پاییز سال جاری به ایران سفر کند.
 
به گزارش رجانیوز، هفته نامه ساندی تایمز نوشت شاهزاده چارلز علاقه زیادی برای انجام سفر به ایران نشان داده و وزارت امور خارجه و دربار بریتانیا در حال گفت‌وگو با تهران هستند تا سفری که این روزنامه از آن به عنوان یک "تحول بزرگ دیپلماتیک" یاد کرده، انجام شود. ولیعهد بریتانیا 12 سال پیش برای بازدید از شهر زلزله‌زده بم به ایران سفر کرد. ساندی‌تایمز نوشت با وجود آنکه وی در سفر قبلی خود با برخی مقامات ایران دیدا کرد اما در آن زمان اعلام شد وی به عنوان رئیس صلیب سرخ انگلیس به ایران سفر کرده است.

به گزارش بی بی سی، سفر احتمالی او به ایران، اولین دیدار رسمی یک عضو خاندان سلطنتی بریتانیا از ایران در چهار دهه گذشته خواهد بود. آخرین بار ملکه مادر در سال 1975، چهار سال قبل از انقلاب اسلامی، به ایران سفر کرده بود. ساندی تایمز به نقل از یک منبع در دربار بریتانیا از تمایل شدید چارلز به انجام این سفر خبر داده و گفته که او امیدوار است با استفاده از نقشش به عنوان یک دیپلمات بتواند ایران و بریتانیا را به گفت‌وگو و روابط بیشتر ترغیب کند.

این روزنامه چارلز را یکی علاقه‌مندان جدی تاریخ و فرهنگ ایران معرفی کرده و در عنوان گزارش خود او را "خوره" ایران لقب داده است. قرار است وزیر تجارت بریتانیا هم به زودی همراه با یک هیئت تجاری به ایران سفر کند.

از ابتدای دولت یازدهم تا کنون، علاوه بر از سر گیری روابط قطع شده ایران و انگلیس و بازگشایی سفارت در دو کشور، روسای دو دولت نیز دو بار تا کنون با هم دیدار کرده اند.

تعداد قابل توجهی از اعضای دولت یازدهم، تحصیل کرده انگلیس هستند.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.