از مدارس عشایری چه خبر؟؟؟ | دانلود موزیک ویدئو،فیلم و آهنگ


تبلیغات


از مدارس عشایری چه خبر؟؟؟

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

به گزارش  معلم کده به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ؛


باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ایران ؛گفت: برای بی‌سوادان و کم‌سوادان مناطق عشایری در چهار استان آذربایجان شرقی، اردبیل، فارس و کهکیلویه و بویراحمد مربیانی در جهت توانمندسازی و آموزش در نظر گرفته‌ایم که برای مربیان، دوره 48 ساعته پیش‌بینی کرده‌ایم و کارگاه‌هایی برای آنها برگزار شد تا در ارتباط با تولید محتوای سالم و کاربردی، روش‌ها و فنون تدریس، آشنایی با نظام آموزشی بزرگسالان و شرایط جامعه عشایری آشنایی لازم را پیدا کنند.

 

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی ادامه داد: در هر چهار استان آذربایجان شرقی، فارس، اردبیل و کهکیلویه و بویراحمد 1500 کم‌سواد و بی‌سواد مطلق برای دوره‌های آموزشی ثبت‌نام کردند که دوره‌های آموزشی از بهمن سال 94 شروع شده است و تا خرداد ماه سال 95 ادامه می‌یابد.

 

باقرزاده در پایان گفت: در این راستا 400 مربی آموزش دیده شدند تا بتوانند آموزش‌های لازم را به 1500 نفر کم‌سواد و بی‌سواد بدهند همچنین در این راستا مشارکت مالی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری 100 میلیون تومان بوده و بقیه این مبالغ توسط سازمان نهضت سوادآموزی پرداخت شده است.
در ادامه......
مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه‌یافته آموزش و پرورش از رایزنی برای افزایش سختی کار معلمان عشایر در سال ۹۵ خبر داد و گفت: در حال حاضر به طور میانگین ۹۰ هزار تومان به عنوان سختی کار به این معلمان پرداخت می‌شود. در حال رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم تا در سال ۹۵ این سختی کار را افزایش دهیم.

 

تقی یزدان‌پناه (مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه‌یافته وزارت آموزش و پرورش)، اظهار داشت: در بعضی از استان‌ها مانند اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، قزوین و سیستان و بلوچستان که گویش‌های آن‌ها با زبان فارسی تطابقی ندارد، برخی از کودکان به منظور آموزش زبان فارسی در طرح پیش‌دبستانی وارد می‌شوند و برای برخی که در حال کوچ هستند، کلاس‌های یکماه برگزار خواهیم کرد که با زبان فارسی به عنوان زبان معیار آشنا شوند.

 

پرداخت هزینه برپایی ۳۰۰ چادر در سال ۹۵ به مناطق عشایری

 

وی با اشاره به اینکه برای تجهیز مدارس عشایری ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که ۷۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافت، گفت: در حال حاضر مدارس عشایری ما با مدارس عادی در بحث امکانات همسطح هستند و خوشبختانه با همکاری که با سازمان نوسازی صورت گرفت در سطح ملی، هزینه ۳۰۰ چادر را بر عهده گرفت، که هم‌اکنون در حال ابلاغ به استان‌ها هستیم.

 

یزدان‌پناه ادامه داد: ۱۱ استان در کشور از چادر به عنوان کلاس‌های درس استفاده می‌کنند از جمله استان‌های فارس، خوزستان، خراسان شمالی که کوچ اصلی دارند و برخی دیگر هم که نیمه ثابت هستند نیز از چادر استفاده می‌کنند.

 

وی افزود: همچنین بنیاد علوی ساخت ۵۰۰ کلاس درس در ۴ استان را برعهده گرفت که در حال حاضر ساخت این مدارس در کرمان آغاز شده و بخش اعظم کلاس‌ها در سال ۹۵ در این مناطق ساخته خواهد شد. همچنین حدود ۵۰ میلیارد تومان از سوی سازمان مدیریت برنامه‌ریزی به این ۴ استان اختصاص پیدا کرد که ۲۰ میلیارد تومان به استان سیستان و بلوچستان و به سه استان دیگر هر کدام ۱۰ میلیارد تومان اختصاص یافت تا در سال ۹۵ در زمینه انسداد مبادی بیسوادی و افزایش نرخ پوشش تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند.

 

یزدان‌پناه با بیان این مطلب که بنیاد علوی در سال ۹۴، ۶ هزار دست لباس به ۳ استان محروم سیستان و بلوچستان، آذربایجان و هرمزگان اهدا کرد، گفت: همچنین توزیع ۴۰۰ هزار سبد غذایی ویژه مدارس شبانه‌روزی در سال ۹۵ انجام می‌شود.

 

قبولی ۸۳ درصد دانش آموزان عشایری در کنکور

 

وی ادامه داد: مجوز استخدام ۵۰۰ نیروی انسانی در سیستان و بلوچستان گرفته شده و مقدمات کار در حال انجام است و کار در سال ۹۵ انجام می‌شود.

 

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه‌یافته آموزش و پرورش با بیان این مطلب که در کنکور ۹۴، ۸۳ درصد از دانش‌آموزان عشایر قبول شدند، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی که در سال ۹۵ خواهیم داشت بتوانیم سطح آموزش را در مقطع چهارم متوسطه افزایش دهیم تا در کنکور ۹۵ شاهد موفقیت بیشتری از سوی این دانش‌آموزان باشیم.

 

سختی کار معلمان کوچ و عشایر میانگین ۹۰ هزار تومان/رایزنی برای افزایش سختی کار

 

یزدان‌پناه از رایزنی برای افزایش سختی کار معلمان عشایر در سال ۹۵ خبر داد و گفت: در حال حاضر به طور میانگین ۹۰ هزار تومان به عنوان سختی کار به این معلمان پرداخت می‌شود. در اساسنامه ما بحث سختی کار پیش‌بینی شده و در حال رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم و امیدواریم در سال ۹۵ این سختی کار را افزایش دهیم.

 

وی ادامه داد: آموزش و پرورش عشایر تقریبا ۱۷۳ هزار دانش‌آموز در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در ۲۳ استان کشور دارد و تنها دفتری است که هم در بخش پرورشی و هم در بخش آموزشی کارهای خود را انحام می‌دهد.

 

تشریح اهم اقدامات در سال ۹۴/از افزایش سرانه کتاب تا برگزاری دوره کارآفرینی برای دانش آموزان

 

یزدان پناه به تشریح مهم‌ترین اقدامات این دفتر در سال ۹۴ پرداخت و افزود: در سال ۹۴ مهم‌ترین موضوعی که برای ما اهمیت داشت بحث کتابخانه‌های کلاسی و افزایش سرانه کتاب بود بطوری که موفق شدیم سرانه کتاب را از هر دانش‌آموزی یک کتاب به هر دانش‌آموز ۳ کتاب افزایش دهیم.

 

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه‌یافته آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای ۱۳ هزار دانش‌آموز در سال ۹۴ دوره آموزش قرآن برگزار شد، خاطر نشان کرد: بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز که منتخبین این دوره آموزشی بودند به اردوی شبانه‌روزی فرستادیم و برای اولین بار برای ۱۲۵۰ نفر از معلمان کلاس‌های چندپایه ضمن خدمت قرآن برگزار شد.

 

وی با بیان این مطلب که اردوی کشوری آموزش و پرورش عشایر در تابستان ۹۴ با حضور ۱۳۰۰ دانش‌آموز (۶۵۰ دختر و ۶۵۰ پسر) برگزار شد، گفت: طرح مهارت‌آموزی دانش‌آموزان به منظور کارآفرینی دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم با تنوع ۳۰ رشته در ۸۵ آموزشگاه برگزار شد و ۶۸۸۰ دانش‌آموز در این راستا نمایشگاه‌های مختلفی برگزار کردند.

 

یزدان‌پناه با اشاره به اینکه برای بیش از ۷۱۹ معاون و مدیران پرورشی مدارس عشایری طرح مبین (آموزش نماز) برگزار کردیم، گفت: ۱۱هزار و ۹۰۰ جلد کتاب کمک آموزشی توسط موسسه خدمات علمی رزمندگان در مدارس عشایری توزیع شد همچنین طرح الگوهای تدریس بین معلمان عشایری برگزار و برای اولین بار سنجش بدو ورود به مدارس عشایری رایگان انجام شد.معلم کده

محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.