نشست کتابخوان | دانلود موزیک ویدئو،فیلم و آهنگ


تبلیغات


نشست کتابخوان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

این نشست با معرفی4عنوان کتاب، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم، به کار خود خاتمه داد.

"امام آمد" نوشته حمیدرضا شاه آبادی/ ارائه دهنده: نرگس علیزاده

در این کتاب گزارشی از روزهای آخری که ایران منتظر ورود امام خمینی بوده است. اینکه بختیار، ارتش و مردم چه عکس العملی داشته اند و احساسات چه گونه بود. چه طور مردم مبارزه می کردند، چه وسیله هایی در دسترشان بود و جو عمومی چه بود. آقای شاه آبادی از نویسنده های تهرانی هستند که هم برای نوجوانان می نویسند هم برای بزرگسالان.

"لحظه های انقلاب" نوشته محمود گلابدره یی/ ارائه دهنده: سارا درویشی

ماجرای لحظه های انقلاب، برمی گردد به چند ماه قبل از انقلاب و شامل احوالات و خاطرات و دیده های شخصی محمود گلابدره ای است که به شکل داستان درآمده و با تحلیل های شخصی و تجربه های فراوان وی همراه شده است. همة داستان در میان مردم شکل می گیرد و جلو می رود و نویسنده همة وقایع را به خوبی و گاهی با تمام جزئیات، ضبط کرده و به خاطر سپرده و سپس همه را در کنار هم چیده است؛ آن قدر جزئی که داستان، روز به روز پیش می رود و می شود آن را مثل یک تابلوی نقاشی، با تمام جزئیاتش، ترسیم کرد. داستان هر چه به روزهای انقلاب نزدیک تر می شود، شهر هم خونین تر می شود و کوچه ها و خیابان ها پرمی شود از گل میخک و شمع. نویسنده حتی به مقایسة وضع پوشش زنان در قبل و بعد از ورود آقا می پردازد. این کتاب منبع خوبی برای شعارهای ناب انقلاب است که کمتر کسی آنها را شنیده است.

"یادداشتهای زندان" نوشته مرتضی شریف آبادی/ ارائه دهنده: سیده سارینا حسینی

کتاب یادداشتهای زندان  مجموعه‌ای است از دست‌نوشته‌ های زندانیان سیاسی و مبارزینی که زمان حکومت پهلوی علیه نظام قیام کرده‌اند. دست‌نوشته‌ها هنگام آزادی زندانیان به وسیله‌ی مامورین اخذ و در پرونده‌ی انفرادی افراد نگهداری شده است. این یادداشت‌ها از لابه‌لای صدها پرونده‌ی مبارزین سیاسی قبل از انقلاب استخراج گردیده است. مطالب کتاب با بررسی اسناد پانزده خرداد شروع و پس از بررسی آن به زندگی‌نامه و دست‌نوشته‌های زندانیان سیاسی آن دوران پرداخته شده است. زندگی‌نامه‌ی کوتاه و دست‌نوشته‌های کسانی چون: شهید مطهری، آیت ا... حسین غفاری، شهید هاشمی‌نژاد، آیت ا... مکارم شیرازی، محمدتقی فلسفی، صادق خلخالی، عباسعلی اسلامی، محمدعلی شرعی، علی محدث‌زاده. سید نورالدین علوی طالقانی، سید احمد حسینی همدانی، موسوی طهرانی، محمود وحدت، مهدی باقری (کنی) و چندین تن از دیگر علمای بنام کشور، پس از این بخش تصویرهای اسناد و یادداشت‌های آن دوران آورده شده است.

"مدرسه انقلاب" نوشته حسین فتاحی/ ارائه دهنده: فاطمه برالک

کتاب «مدرسه انقلاب» رمانی است برای نوجوانان این رمان داستان چنددانش آموزمدرسهای درجریان مبارزات انقلاب اسلامی (به نظرحماسه سیزده آبان وتشکیل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان) بود. کمال، حسین،علی.......ادبیات داستان انقلاب اسلامی هنوزمظلوم است وجای کارفراوانی دارد. نقش تربیتی معلم مدرسه دراین کتاب واقعاستودنی است.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.