نشست کتابخوان | دانلود موزیک ویدئو،فیلم و آهنگ


تبلیغات


نشست کتابخوان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

این نشست با معرفی5 عنوان کتاب، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم، به کار خود خاتمه داد.

«به خواب شیرین بروید» نوشته جواد ترکاشوند/ ارائه توسط: حدیث شیروانی

یکی از مشکلات شایع در دنیای ماشینیِ امروز، بی‌خوابی است. بی‌خوابی به معنای نخوابیدن نیست، بلکه مراد، خوابی است که با دردسر و سختی‌هایی همراه است و فرد پس از بیداری، احساس راحتی و رفعِ خستگی نمی‌کند. باتوجّه به اینکه آگاهی‌یافتن از چگونگی، زمان، مراحل، و روند خواب و بی‌خوابی در رفعِ نگرانی و کنار آمدن و حلّ بی‌خوابی، به‌تنهایی بسیار مفید است، در جای‌جای این نوشتار و به مناسبت‌های گوناگون، اطّلاعاتی دقیق، علمی و به روز ارائه شده است. کتاب حاوی چهارفصل به این شرح است: در فصل اوّل، با تعریف خواب، آثار و فواید آن، مدّت و مراحل خواب و ریتمِ خواب بیداری آشنا می‌شویم. فصل دوم، دربارة گونه‌های بی‌خوابی و عللِ آن سخن می‌گوید. در پایان به کمک پرسش‌نامه‌ای مخاطب را به ارزیابیِ بی‌خوابیِ خود ترغیب می‌کند. فصل سوم، که شاید مهم‌ترین قسمت کتاب باشد، به درمانِ بی‌خوابی اختصاص دارد. نویسنده شیوه‌های بهداشتِ خواب، گیاه‌درمانی، روان‌درمانی، زمان‌درمانی و دارودرمانی را برای مبتلایان به بی‌خوابی پیشنهاد می‌دهد. فصل پایانی به ُپرخوابی و علل و آثارِ مخرّب و نیز درمانِ آن می‌پردازد.

«آن قصه که در کتابها آمده بود» نوشته محمدرضا سرشار/ ارائه توسط: نرگس نوری

نویسنده درباره این کتاب می گوید زاویه دید این مجموعه، ترکیبی است. به این سبب که این شیوه بیان، در ادبیات کودکان و نوجوانان ایران و تا آن جا که من آگاهم حتی در جهان، بی سابقه است...در این نوع بیان داستانی، اشخاص مختلف ـ که اغلب از قهرمانان داستان‌اند ـ به همراه نویسنده، داستان را بیان می‌کنند و به پیش می‌برند ."... داستان ذیل این عناوین برای گروه سنی "د "تدوین شده است : مسافران مکه، تاجگذاری، ماجرای رهایی یمن از بند، و آن راز بزرگ ."

«بانوی ملکوت» نوشته علی کریمی صبری/ ارائه توسط: مبینا پراک

ستان سبز «بانوی ملکوت» حضرت فاطمه معصومه (س)، تصویری از بهشت الهی است که خدای بزرگ بر بندگان شایسته خویش وعده کرده است؛ آن‏جا که جان هر زائر مشتاق در ترنّم سبز زیارت به تمنای بلند شفاعت نشسته و در حریم آن بانوی با جلال، دل به عطای او بسته است. کتاب «بانوی ملکوت»، پس از نگاهی اجمالی به قم در کلام روایات و تحلیلی از آن اخبار، به بررسی ابعاد مختلفی از حیات طیبه کریمه آل ‏محمد، حضرت فاطمه معصومه(س)، می‏‌پردازد و خاتمه کتاب، ذکر و یاد جرعه ‏نوشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل‏بیت است که در همجواری با دختر موسی بن جعفر (ع)، قرین سعادت ابدی شده‌اند.

« راز مثل های ما » نوشته محمد میرکیانی/ ارائه توسط: نسا احمدیان

زبان شیرین فارسی پر از مثلهای دلپذیر و خواندنی است.بعضی از مثلهای فارسی قصه دارند. بعضی از مثلها هم راز دارند. شاید قصه های بعضی مثلها را خوانده یا شنیده باشید، ولی راز مثلها را کمتر شنیده یا خوانده اید، شاید هم تا به حال نشنیده اید.

در کتاب راز مثلهای ما شما صدها مثل فارسی را میخوانید.این راز ها آن قدر شیرین و خواندنی هستند که هرگز آنها را فراموش نخواهید کرد.راز مثلهای فارسی فقط شیرین و خواندنی نیستند بلکه لبریز از دانستنی ها هستند.در کتاب راز مثلهای ما شما با ناگفته هایی از زندگی،تاریخ وآداب و رسوم مردم ایران بزرگ آشنا میشوید و در پایان خواهید دید که این رازها چگونه تا امروز پنهان مانده اند.این رازهای شیرین را بخوانید و به دیگران هم بگویید.

« سنگ صبور» نوشته محمدرضا یوسفی/ ارائه توسط: کوثر شرف پور

 این کتاب داستان پدر و مادری را بیان می‌کند که بچه دار نمی‌شوند و خداوند بچه‌ای به آن‌ها می‌دهد که اسمش را جانانه می‌گذارند بعد از مدتی که دخترک بزرگتر می‌شو، صدایی در کوش او می‌گوید جانانه وای بر تو وای بر من. و دختر به دنبال این صدا مجبور می شود برای معالجه از شهری به شهر دیگر برود تا به جایی می رسد که باید برای نجات شاهزاده صبوری کند و چهل شب قصه بگوید تا شاهزاده را نجات دهد.


محصولات


ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.